Bostancı Escort Bayanlarında Cinsellik Sorunları.

 

Processing your request, Please wait....

Küçük Yaşta Evlendirilen Çocuklarda Cinsellik

Küçük yaşta evlilik, günümüzde hala görülmeye devam etmektedir. Bugün ilköğretim zorunluluğu bulunan ülkemizde hala merdiven altı evlilikler mevcuttur. Özellikle Doğu Anadolu bölgesinde bulunan çeşitli adetler devam ettirilmektedir ve kız çocuklarının geleceği büyük risk altındadır.

Doğu Anadolu Bölgesinde Satılan Kız Çocukları

Özellikle tarımın kıymetini sürdürdüğü Doğu Anadolu bölgesinde toprak alım satımı adeta evlilikler üzerinde baskı kurmaktadır. Aile büyüklerinin toprak kazancı amacı ile kız çocuklarını çok erken yaşta evlendirerek başlık parası ve süt parası adı altında para veya toprak talep ettiği görülmektedir. Cinselliğin önemi ve koşulları kız çocukları için ebeveynler tarafından önemsenmemektedir. Bu da sağlıksız bir cinsel hayata ve kız çocuklarının kendisini kirlenmiş hissetmesine neden olmaktadır.

Çocuk Anne Olmak

Daha kendisi büyümeden anne olan kız çocukları hayatı çok erken yaşta öğrenmek zorunda bırakılmaktadır. Çocukluğunu bile tam olarak yaşayamamış, kendini geliştirememiş bir kadın doğan çocuğu da belirli bir eğitim birikimi olmadığı için kendisinden çok farklı bir hale getirmemektedir. Bunun yanında cinsel hayatını Dünya üzerinde yaşadığı işkence olarak tanımlayan çocuk kadınların sayısı 2018 yılında hala mevcuttur.

Listing ID: 9305c2e0e1ef41ab

Comments