Erkeklerde Rastlanan Sertleşme Problemleri

Erkek Bireylerde Çok Yaygın Olan Cinsel Sorunlar

Erkek bireylerde cinsel ilişkinin sağlığını bozacak, cinsel problemlere ve ilişkinin yaşanmasına engel teşkil edecek bazı sıkıntılar görülmektedir. İstanbul cinsel hayatı bakımından çok daha kalabalık bir şehir olduğundan, bu tip cinsel sorunların daha çok görüldüğü bir şehirdir. Bu tip cinsel sıkıntılardan Sertleşme Problemlerini bu makalede inceleyebilirsiniz.

Sertleşme Problemleri:

Cinsel ilişkiye girmeden önce veya ilişki sırasında erkek bireyin penisinin sertleşmemesi veya sertliğin kaybı olarak açıklamak mümkün.

Sertleşme Problemlerinin Sebepleri Nelerdir?

Sertleşme problemleri genel olarak psikolojik sebeplerden görülmekle beraber bazen, bazı erkek bireylerin hormonal bir problem yaşamakta olduğu da gözlemlenmiştir. Bir diğer sebep ise B2 Eksikliği, bazı ilaçların yan etkileri, antidepresan, tansiyon ilacı gibi ilaçların etkisi olarak açıklanabilir. Tedavisi olduğundan, korkulacak bir sorun değildir.

Uzman hekim ile görüşülerek, önce sertleşme sorununun gerçek sebebi ortaya çıkarıldıktan sonra, bu sebebi ortadan kaldırmak adına gerekli tedavi başlanacaktır. Tedavi ile sertleşme problemi yaşayan erkek bireylerin, sorunu düzeltmeleri ve sağlıklı bir cinsel ilişki yaşamaları kaçınılmaz olacaktır.